Ana sayfa Merak Edilenler Oto Kaporta Boyama

Oto Kaporta Boyama

281
3
PAYLAŞ

Oto Kaporta Boyama Servisi İstanbul

Oto Kaporta Boyama Servisi fiyatları ve zaman içerinde kaportalar ve tamponlarda da meydana gelen darbelere bağlı kaportada göçükler meydana gelir, çizilmeler, güneş yanıkları ve çürümeler gibi sebeplerle meydana gelen boya deformasyonları nedeniyle kaportalar da boya işlemine ihtiyaç duyulabilir. Tüm boyama işlemleri arasında oto kaporta boyamaları en fazla emek gerektiren ve en zor olan boyama işlemleridir.

İstanbul’un Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy ,Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu,Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp,Fatih Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu ilçelerinde hizmet vermekteyiz.

Oto Kaporta Boyama Nasıl Yapılır?

Küçükçekmece Halkalı Sefaköy ve tüm ilçelerde Kaporta boyama işleminden önce boyanın bozulması sebep olan etkenin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Darbeye bağlı göçüklerde bu işlem kaportadaki göçüklerin düzeltilmesi, çürüklerde çürümüş bölgenin zımpara yardımı ile temizlenmesidir. Boyanın bozulmasına neden olan bu etkenler ortadan kaldırıldıktan sonra kaporta boyama işlemine hazır duruma gelir. Bu etkenler iyi bir şekilde temizlenmediği durumlarda boyama işleminden istenilen başarılı sonuç elde edilemez.

Boyama işlemi geçildiğin yapılacak ilk uygulama uygun boyanın tespit edilmesidir. Bunun için araçların içerisindeki motor içi, sol yan ayna, orta direk veya bagaj içerisinde bulunan boya kod numaralarını öğrenilmelidir. Elde edilen bu boya numaraları boya mix programına girilerek uygun olan boya elde edilmiş olur. İhtiyaç duyulması durumunda mix programından elde edilen bu boyalar deneme kartlarına uygulanarak uygunluğu denetlenebilir. Kaporta boyama uygulamasına başlanmadan önce boyanın uygulanacağı alan belirlenmelidir. Uygulanacak boyama işlemi lokal bir boyama bölgesi ise bu olan mümkün olduğunca dar kapsamlı olarak tutulmalıdır.

Ot Kaporta Boyama Merkezi Seçimi

Boyama esnasında diğer bölgelerin boyama işleminden etkilenmemesi için maskeleme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem için en uygun yöntem diğer bölgelerin bantlanarak korunması yöntemidir. İhtiyaca göre astar, sertleştirici ve tiner işlemleri uygulandıktan sonra boyama işlemi gerçekleştirilir. Unutulmamalıdır ki kaporta boyama işlemi zor ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Renk uyumunun sağlanmaması, boya işlemi uygulanan alanda zaman içerisinde boya atması olarak adlandırılan çatlamalar olmaması için kaporta boyaması işlemini yaptıracağınız merkezi iyi bir şekilde seçmenizi şiddetle öneririz.

DİĞER HİZMETLERİMİZ
Vakumlu Araç Tamiri
Oto Kaporta Boyama
Dolu Hasarı Onarımı
Kaporta Göçük Düzeltme
Mikron Boya
Pasta Cila Boya Koruma Servisi
Mini Onarım
Dolu Hasarı Tamiri
Boya Koruma
Tampon Tamiri
Boyasız Göçük Onarımı
Kaporta Boyama Servisi
Oto Yağmur Kaydırıcı Cam Koruma
Boya Koruma Faydaları
Jant Temizliği ve Bakımı

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here