Ana Sayfa Merak Edilenler Oto Yıkama Teknikleri

Oto Yıkama Teknikleri

485
0

Oto Yıkama Teknikleri konusunda Otomobil kullanıcıları için en önemli ve en sık yapılan bakım oto yıkama konusu olduğu kesin.buharlı oto yıkama, çift kova tekniği, fırçasız oto yıkama, oto yıkama makinası işiniz ile ilgili odak kelimelerdir. Zaten otomobil için yapabileceğimiz en iyi bakımlar arasında oto yıkama birinci sıradadır.

Yıkama Teknikleri

Oto yıkama konusunda oldukça çeşitli teknikler ve ürünler geliştirilmiştir. Fakat çoğu sürücü için oto yıkama tekniklerinin öneminin olmadığı gözlemlenmiştir. Araç yıkansın temiz olsun yeter mantığıdır. Ancak aracımız yıkanırken veya evde, garajda oto yıkama yaparken yanlış uygulamalar yapıyor olabiliriz. Bu sebeple oto yıkama teknikleri konusunu iki ana başlık halinde açıklayabiliriz.

Oto Yıkama Teknikleri Nelerdir

Çiziksiz oto yıkama ve çizikli oto yıkama olmak üzere iki ana başlıkta sınıflandırmak mümkün. Araçlarımızı yıkarken ve yıkatırken aracımız için en uygun yıkama tekniği ve oto yıkama şampuanı hangisidir bunları tespit ederek en doğru, en güvenilir biçimde yıkamalıyız. Bu iki tekniği de kendi içlerinde sınıflandırmak mümkün olup, burada sadece ana başlıklardan bahsedeceğiz, sizinde uyguladığınız teknik var ise sayfanın altından yorum yazabilirsiniz.

Oto Yıkama Teknikleri

Çiziksiz Oto Yıkama Teknikleri:

1. Fırçasız Oto Yıkama (Süngersiz Yıkama)

2. Buharlı Oto Yıkama

3. Çift Kova Tekniği ile Yıkama

4. Susuz Araç Yıkama

Çizikli Oto Yıkama Teknikleri:

1. Fırçayla ve Süngerle Oto Yıkama

2. Oto Yıkama Makinesi (Bıcı Bıcı)

Yukarıda oto yıkama tekniklerini ana başlıklar halinde sınıflandırdık, ilerleyen zamanlarda teknikleri ayrıntılı olarak ipuçlarıyla beraber anlatacağız.

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz