Ana sayfa Sigara Yanığı Tamiri Nasıl Yapılır?

Sigara Yanığı Tamiri Nasıl Yapılır?

3.75K görüntülenmeOto Nedir?
0

Bugün sizlere otomobillerimizin koltuk döşemelerinde meydana gelen sigara yanıklarının nasıl tamir edildiği konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Bazı sürücüler araba içerisinde sigara kullanırlar, sigara sağlığa zararlı olduğu gibi otomobillerimiz için de zararlıdır.

Sigara dumanı otolarımızın iç mekanını kirlettiği gibi bazende oto koltuk döşemelerinde sigara yanığı oluşturabilir. Kısaca oto koltuk döşemesinde sigara çapı kadar delik açılır. Alttaki resimde olduğu gibi.
Sigara kullanılan arabaların değeri her zaman düşer, bir de üzerine koltukta sigara yanığı eklenince oldukça kötü bir görüntü ve değer düşüklüğü meydana getirir. Sigara yanığının giderilmesi için koltuk döşemelerini yenilemek oldukça maliyetli olacaktır.
Bunun yerine oto sigara yanığı tamiri daha basit ve maliyetsiz çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Size oto sigara yanığı tamir seti ile yapılan bir tamiri anlatmaya çalışacağız.
Sigara yanığı tamiri veya tedavisi avantajları nelerdir.
Koltuktaki kötü görünümü ortadan kaldırır,
Aracınızın değer kaybını azaltır,
Basit ve çabuk onarım imkanı sağlar,
%90 oranında orjinali gibi olur ve dayanıklıdır,
Sigara yanığı tamirinde çeşitli teknikler kullanılmaktadır, biz sadece bizzat şahit olduğumuz fotoğraf çekebildiğimiz bir tamiri anladığımız kadarı ile anlatacağız.
Yukarıda anlatılan teknik dışında döşemelerin görünmeyen bir yerinden parça alıp yapıştırmak, desenli kumaşlar için de farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Oto koltuk sigara yanığı Sigara Yanığı Tamiri

1. Oto koltuk döşemesinde yer alan sigara yanığının yakından görüntüsü

2. Hasarlı bölgenin tamiri için öncelikle kumaş tozu ile kumaşın rengi tutturuluyor,
3. Kumaş rengi tutturulduktan sonda sigara yanığının çevresi maket bıçağı veya makas yardımıyla temizlenip, traşlanıyor özellikle yanık bölge.
4. Hasarlı bölge, hasarın boyutu kadar bir sünger parçası ile dolduruluyor, cımbız tarzı bir alet ile yerleştiriliyor.
5. Yerleştirilen sünger parçasının üzeri yapıştırıcı madde ile doldurularak, yapıştırıcı maddenin üzeri kumaş tozu ile kaplanarak işlem tamamlanıyor ve kurumaya bırakılıyor.
oto koltuk sigara yanığı tamiri Sigara Yanığı Tamiri
Tam olarak kurumamış hali, kuruduktan sonra daha iyi bir görüntü oluşacaktır.

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
usta Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 25 Şubat 2018
7/24 Oto Kurtarıcı Çağır