Ana sayfa Yağmur Kaydırıcı Uygulaması

Yağmur Kaydırıcı Uygulaması

3.08K görüntülenmeOto Nedir?
0

Bu hafta aracımı kışa hazırlık kapmasında yağmurların başlamasıyla Oto cam koruma veya yağmur kaydırıcı ihtiyacı hissettim. Kış için boya koruma uygulamasından önce su itici uygulamasını yapmaya karar verdim basit olması nedeniyle.

Oto cam koruma ürün tercihimi Bekbars Oto Cam Koruma ürününden yana kullandım. Nedenlerini aşağıda maddeler halinde açıklamak istiyorum.

Daha önce 3K boya koruma uygulamasından memmun kaldık,

Nakit veya kredi kartı ile kapıda ödeme seçeneği bulunmakta,

Kutu içeriği olarak uygulama sırasında ihtiyaç duyulan tüm malzemelerin bulunması ile ekstra malzemeler için kargo ücreti ödememek v.s. diyebilirim.

Kutu içeriği;

Ürünün kutu içeriğinde uygulama esnasında ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeler bulunmaktadır.

  • Nano cam koruma sprey,
  • Universal Temizleyici, (Alkol yerine)
  • Uygulama Bezi,
  • Mikrofiber Bez

bulunmaktadır.

Bekbars Oto Cam Koruma Nasıl Uygulanır?

Öncelikle aracımızın tamamını yıkayarak işe başlayabiliriz, aracımızı yıkadıktan sonra, kutu içerisinden çıkan universal temizleyici camlarımızı silerek temizliyoruz, bu temizlik önemli çünkü camda kalan leke ve diğer temizlik ürünlerinin kalıntıları kalmamalı, yağlı yüzeyden kurtulmalıyız. Nano paçacıkların daha iyi tutunması ve uzun ömürlü olması için önemli, bu tip uygulamalarda genellikle alkol ile temizlenmekte ancak Bekbars kutu içeriğinde temizleyici maddemiz bulunduğu için alkole ihtiyaç duymuyoruz.

Temizledikten sonra 10 dakika kadar bekliyoruz, sonrasında ikinci aşamaya geçiyoruz. Burada ben universal temizleyiciyi kullanmadan önce alttaki resimde göreceğiniz kirlenmiş nano silgi yardımı ile de bir temizlik yaptım. Not olarak camlarınız çok kirli ve çizik ise polisaj yaparak giderebilirsiniz, böylelikle daha pürüzsüz bir yüzey olacağı için nano uygulama çok daha sağlıklı olacaktır.

10 dakika bekledikten sonra nano cam koruma ürünümüzü 2 dakika kadar çalkalıyoruz, çalkalama işleminden sonra, uygulama bezine 2-3 kez fıs yapmamız yeterli oluyor, küçük küçük alanlarda çalışarak ürünü uyguluyoruz, camın tamamına uyguladıktan sonra, 60 dakika kadar bekleyip, mikrofiber bez yardımı ile parlatıyoruz. Bundan sonra bir süre su ile temastan kaçınmamız gerekiyor en az 4 saat, bu sırada ürün tamamen kuruyarak kürleşiyor.

Altta yer alan iki resimde görüleceği üzere sürülen ürün çok rahat görülebiliyor, alttaki resimler 60 dakika bekleme süresi içerisinde çekilmiş fotoğraflardır. Mikrofiberbez ile parlattıktan sonra görünmez renksiz oluyor.

Bekbars nano yağmur kaydırıcı ürün değerlendirmesi;

Kutu içeriği oldukça zengin, uygulaması basit, ilk izlenimlerime göre 60 km hızda etkisini gösteriyor, ön cam daha az kirleniyor, ve yağmurlu havalarda daha net ve açık bir görüş oluşturuyor, alttaki resimde anlatmaya çalıştım bu durumu. Uygulama yapılan ön cam, uygulama yapılmayan yan cam.

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
usta Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 25 Şubat 2018
7/24 Oto Kurtarıcı Çağır