Ana sayfa Pasta Cila ile Boya Koruma Farkı

Pasta Cila ile Boya Koruma Farkı

3.33K görüntülenmeOto Nedir?
0

Boya koruma otomobillerin boyalı yüzeylerinin korunmasına yardımcı olan bir uygulamadır.Boya koruma uygulaması ile pasta cila işlemi tamamen birbirinden farklı uygulamalardır. Aynı zamanda pasta diye tabir edilen işlemin diğer bir adı polisaj veya polish olarak bilinmektedir.

Polisaj veya pasta cila işlemi araba boyaları üzerinde aşındırıcı ya da zımpara etkisi yaparak boyayı inceltici  yapı ve özelliktedir. Oto boya koruma uygulaması ise pasta işleminin aksine boya üzerine katman eklemektedir. Tabi ki meydana çıkan bu katmanın kalınlığı yapılan boya koruma ürünün çeşidine göre farklılık göstermektedir. İşte burada bahsettiğimiz bu iki işlem arasındaki temel farkı göstermektedir. Bu temel farklılık araç sürücüleri tarafından yanlış bilinmekte ve yanlış yorumlanmaktadır. Buda çeşitli soru işaretlerini ortaya çıkararak boya koruma işleminin çok zararlı olduğunu, kesinlikle yaptırılmaması gerektiği yorumlarına sebebiyet vermektedir.

Kısaca iki uygulama arasındaki temel farkı bilerek, araba boya koruma uygulamasını doğru işçilik, doğru malzeme ve ekipmanlarla yapıldığı taktirde pişman olmayacağınız hatta çok beğeneceğiniz oto bakım ürününüz olacaktır.

Öncelikle yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili yorum ve sorularınız için forum sayfalarımız veya aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz. Sizin için yapabileceğimiz bir şey varsa lütfen çekinmeden iletiniz.

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 10 Ortalama: 5]
usta Sorulan soru 25 Şubat 2018
7/24 Oto Kurtarıcı Çağır