Ana sayfa Kışlık Oto Bakım Malzemeleri

Kışlık Oto Bakım Malzemeleri

3.41K görüntülenmeOto Nedir?
0

Şu günlerde soğuk havalar etkisini göstermeye başladı. Hatırlayacağımız üzere geçtiğimiz kış ülkemizin genelinde etkili olmuştu. Bu nedenle şimdiden araçlarımızı şimdiden kış şartlarına uygun hale getirmeliyiz.

Bu yazımızda kışın araçlarımızın boyalı yüzeylerinde soğuk, kar, buz ve yol tuzu gibi etkenlere karşı boya koruma dışında kışın ihtiyaç duyacağımız kışlık cam suyu, buz çözücü, buğu önleyici gibi ürünlerden bahsedeceğiz.

Antifirizli Kışlık Cam Suyu

Kışlık cam suyu kış aylarında oldukça önemlidir. Ön cam, arka cam ve far yıkama sisteminin donmaması gerekir. Yağışlı ve soğuk havalarda ön cam görüşünü açık tutmak önemlidir. Özellikle öndeki aracı takip ederken, araçtan sıçrayan yol kirlerini temizlemek için cam suyuna ihtiyaç duyarız.

Buz Çözücü Sprey

Kış aylarında açık alanda park edilen araçların tamamında görülen camların buz tutması olayı ve neticesinde oto camlarında oluşan buzun temizlenmesinin işkenceye dönüşmesidir.

Buz çözücü spreyler veya kimyasallar oluşan buz tabakasının kolayca temizlenmesini sağlayan ürünlerdir.

Oto Buğu Önleyici Sprey

Özellikle soğuk havalarda otomobil camlarında oluşan buğuyu önlemek için kullanılan ürünlerdir. Bazen araçlarımızın ısıtma sistemi, buğuyu önlemeye yetmiyor, bazen de yetse bile otomobillerimizin kauçuk paspasları ıslandığı için buharlaşma yapabilmekte. Yine sürüş güvenliği için camların buğu yapmaması önemli.

Oto Buz Kazıyıcı

Oto buz çözücü ürünün yanında yardımcı olabilecek alet, yine buzların temizlenmesini sağlayacak çeşitli boyutlarda ve özelliklerde buz kazıyıcılar mevcut. Eskiden otomobillerimizde müzik dinlemek için kaset kullanırdık, kasetlerin kapakları buz kazımak için oldukça kullanışlıydı. Şimdilerde CD bile demode olmaya başladı

Oto Kar Temizleme Aracı

Araçlarımızın üzerinde yapan karları temizlemek için yine çeşitli özelliklerde ve boyutlarda kar temizleme aparatları bulmamız mümkün. Bu ürün seçiminde dikkat edeceğimiz nokta, boyalı yüzeyleri çizmeden temizleyebilen ürün tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra ürünün sağlamlığı da önemli çünkü kalın kar ve hafif erimiş ıslak kar oldukça ağırdır, bu ağırlığı çekebilecek ve karın temizlenmesini kolaylaştıracaktır. Kar temizleme aracının sağlam olması.

Genel olarak kışın ihtiyaç duyabileceğimiz ürünleri kısa açıklamalar ile sizlere sunmaya çalıştık. Sizlerinde eklemek istediğiniz ve kışlık oto bakım konusunda tavsiyeleriniz var ise yorum yazabilirsiniz.

Kışlık oto bakım ürünü seçerken kaliteli olmasına ve zararlı kimyasalların olmamasına dikkat etmenizi öneririz.

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
usta Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 25 Şubat 2018
7/24 Oto Kurtarıcı Çağır